> UUDIS > Märtsis toimus esmakordselt festival Art of Cello

Märtsis toimus esmakordselt festival Art of Cello

1.-6. märtsini toimus esmakordselt nii kodumaist kui ka välismaist tšellomängukunsti tutvustav festival Art of Cello. Festivali raames toimus neli kontserti ja kaks meistriklassi.

Art of Cello festivalil astusid mitmel päeval üles näiteks tšellist Marcel Johannes Kits ja pianist Sten Heinoja ning tšellist Silvia Ilves. Peaesinejana väisas Tallinnat Lõuna-Korea tšellist Hayoung Choi, kes on maailmatuntud kuninganna Elisabethi konkursi võitja (2022). Kontserdid ning meistriklassid toimusid näiteks Viimsi Artiumis, Oru Kultuurisaalis, baar-restoranis Chicago 1933 ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Festivali eestvedajaks oli tšellist Ruslan Petrov. Meeskonda kuulusid veel Kristian Plink, Adrian Rannut, Merlin Porkma ja Ann Kuut.

Sotsiaalmeedia turundust korraldas Kristofer Nicolas Ild. Video- ja helisalvestuse eest hoolitses Concertfilm OÜ, fotograafideks olid Siim Laas ja Susanna Paabumets.

Art of Cello festivali “Kohtumine tšelloga” ürituse loomisesse andis oma panuse ka tehisintellekt. Selleks söödeti sellele ette märksõnad ning välja tuli plakatikujundus.

Tõdeti, et ei jää viimaseks

Festivali järel tõdesid korraldajad, et esimene kord ei jää viimaseks. Kohal käis kuulamas ja arvustas Marius Järvi.

Festivali korraldas Toonide Mäng MTÜ koostöös Eesti Interpreetide Kontserdite sihtasutusega, Viimsi Muusikakooli ja Tallinna Haridusametiga.

Järelvaatamine

1.03.2023 baar-restoranis Chicago 1933 toimunud Silvia Ilvese elektritšellokontsert.

Jaga sotsiaalmeedias